+90 312 395 14 50
KLİSEF KLİMA
Kampany Spot Alanı Başlığı
Bu alana kampanya ile ilgili detayları kısa bir metin olarak ekleyebilirsiniz.
KAMPANYA DETAYLARI
1. DEĞİŞKEN DEBİLİ HAVA AYAR DAMPERLERİ (VAV)

Dörtgen veya yuvarlak kanal içindeki hava akışlarını değişken olarak düzenlemek üzere tasarlanmışlardır. Dağıtıcı veya toplayıcı sistemlerde kullanılırlar. Değişken debi ayar damperi, damper motoru ve dinamik tip sensörlü değişken hava debi düzenleyicisinden oluşmaktadır. Üniteleri istenilen koşullarda çalışacak şekilde kalibrasyonları yapılarak teslim edilmektedir. Hava debisi düzenleyici üniteler ısı yalıtımlı veya ısı yalıtımsız olarak ikiye ayrılırlar.

 ÜRÜN KATALOĞUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ – 

2. SABİT DEBİLİ HAVA AYAR DAMPERLERİ (CAV)

Sabit debili hava ayar damperleri, mekanik olarak bir yay aracılığıyla ve haricen bir güç kaynağı kullanmaksızın hava debisini istenen değerde tutarlar. Kendi kontrolünü kendisi temin ederek çalışırlar. Kanaldaki basıncın herhangi bir nedenle yükselmesi durumunda yay kumandalı kanatçık kalkarak artma eğilimi gösteren hava hızı karşısında basınç kaybını arttırarak hava debisinin artışına engel olur. Motor olmadığı için motorlu tiplere göre daha ekonomiklerdir. Gövde galvaniz sacdan, kanatlar ise özel olarak haddelenmiş alüminyum sacdan imal edilmektedir.

3. PRİZMATİK HAVA AYAR DAMPERLERİ 

Damper kesiti üzerine yerleştirilmiş ve birbirine zıt yönde hareket eden kanatlar, düşük direnç ve güç seviyesi için tasarlanmış aerodinamik yapıdadır. Gövde galvanizli sacdan şekillendirilerek, kanatlar ise alüminyum ekstrüzyon profilden üretilmektedir. Dişli mekanizma parçaları aşınmaya dayanıklı sert plastiktendir. Sızdırmazlık contası neoprenden üretilmiştir. 

 

4. YUVARLAK HAVA AYAR DAMPERLERİ

Debi ayarı klape kolu ve servo motor ile yapılmaktadır. Klape kolu üzerinde damperin açık-kapalı ve ara değer konumunu gösteren işaretler bulunur. Dairesel kanallarda doğrudan montaj için flanş uygulaması yapılmaktadır. Esnek kanallarda kullanılması için ürünün iki tarafına kordon çekilmektedir. Gövde, klape ve klape kolu galvanizli sacdan imal edilmektedir. 

 

 

5. GERİ DÖNÜŞSÜZ DAMPERLER

Geri dönüşsüz damperler dörtgen kanallarda havanın tek yönlü hareketini sağlamak için tasarlanmışlardır. Damper kesiti üzerine birbirine paralel yönde hareket eden kanatlar, düşük direnç ve güç seviyesi için tasarlanmış aerodinamik yapıdadır. Kanatlar arasında neopren sızdırmazlık contası bulunmaktadır. Ürün kanatları yere paralel olmalıdır. Gövde galvanizli sacdan şekillendirilmiştir. Kanatlar alüminyum ekstrüzyon profilden, sızdırmazlık contası ise neoprenden üretilmiştir. 

 

 

6. YANGIN DAMPERLERİ

Kasa galvaniz sac ve kanatlar galvaniz sac kaplı taş yünü izolelidir. Yangın esnasında, hava geçişini kapatarak yangının komşu mahallere sıçramasını engellemek amacıyla kullanılmaktadır. Sıcaklık 72 °C’ye ulaştığında sigorta erir ve mekanizma damperin kanadını kapatır. Motorlu tipte ise motora gelen herhangi bir uyarı sinyali ile motorun kanadı kapatması sağlanır.

 

 

 

7. DUMAN TAHLİYE DAMPERLERİ

Dörtgen hava kanallarında yangının önlenmesi için tasarlanmıştır. Kanatlar hava kaçağını en aza indirgeyecek şekilde tasarlanmış olup, çelik bir mil üstünde paralel hareket ile çalışırlar. Damper gövdesi kendinden flanşlı galvanizli sacdan mamul olup, servo motor bağlantı ayağı da gövde ile birliktedir. Kanatlar çelik bir mil üstünde yağlama gerektirmeyen bronz yataklar içinde çalışmaktadır. 

 

 

 

02 Nisan 2022
Damperler için yorumlar kapalı
769 kez görüntülendi